*Lásku si nejde vynutit ani vyloudit lichotkami,přichází sama,nehledaná nečekaná,nežádana nehledaná*Narozeniny blogu : 30.června(2008)


>>> ♥ <<<


Druhy metalu

22. července 2008 v 9:09 | fenka

DRUHY METALU-jen ty základní..

HEAVY METAL

klikni pro další fotku
- Heavy metal je druh rockové muziky, který se jako vymezený hudební žánr objevil na přelomu 60. a 70. let. Kořeny má v hardrockových kapelách, které kombinací blues a rocku vytvořily nový hudební styl, charakteristický používáním elektrických kytar a bicích, a také hlasitým zkresleným zvukem.
Kapely: Iron Maiden, Black Sabbath, Deep Purple, Judas Priest, Led Zeppelin........

BLACK METAL

klikni pro další fotku
-Black metal je hudební styl vycházející z death metalu, je však jinak nazvučen, zejména kytary. Kromě klasického nástrojového obsazení jsou často používaným nástrojem klávesy, dotvářející temnou atmosféru. Častým námětem blackmetalových kapel je satanismus. Jako jedna z prvních blackmetalových kapel by se dali označit Bathory a jako inspirátoři celého stylu kapely Celtic Frost, Hellhammer a Venom. Rozmach tento styl zaznamenal v Norsku. Tam vznikly jedny z nejvýznamnějších kapel: Burzum, Darkthrone, Emperor, Mayhem, Satyricon.
Kapely: Dimmu Borgir, Celtic Frost, Venom, Satyricon, Mayhem....

WHITE METAL

klikni pro další fotku
-White metal nebo také christian metal je po stránce témat textů protipólem black metalu. Je založen na textech náboženských, na hudbu to ale žádný vliv nemá. Může být pojat jak v gothicmetalovém, tak deathmetalovém stylu. Jedněmi ze zakladatelů jsou například Trouble.V podstatě zde ani nezáleží na pojetí hudby samotné jako spíše na textech.Jediným společným jmenovatelem jsou křesťanské texty oslavující Ježíše, Boha apod. Jinak znějí úplně k nerozeznání od "nekřesťanských" skupin.
Kapely: Trouble, Mortification, Tristitia, Paramaecium.......

THRASH METAL

klikni pro další fotku
-je tvrdší odnoží heavy metalu. Jeho charakteristickým rysem je především agresivnější zvuk kytary a zpěvu a kooptování punkových a hardcoreových vlivů do metalu.
Poprvé byl tento termín použit v recenzi na album Spreading the Disease (1985) od skupiny Anthrax. Právě Anthrax byli v osmdesátých letech, spolu se Slayer, Exodus a Testament (někdy i s Metallicou, jejíž alba Master of Puppets (1986) a ...And Justice for All (1988) by se také dala do thrashového stylu zařadit) považováni za průkopníky thrash metalu. V Německu v 80. letech byly nejznámější Destruction, Kreator a Sodom.
Kapely: Kreator, Anthrax, Metallica, Sodom, Testament, Trivium.........

GOTHIC METAL

klikni pro další fotku
-texty se zaměřují na abstraktní předměty: víra a Bůh, nebe a peklo, romance, horor, deprese, ztráta blízkých, prázdnota a smrt. Typicky jsou postavy umístěny do prostředí před 20. stoletím. Někdy jsou křesťanské, satanistické jsou pouze výjimečně. Mužské hlasy jsou buď hluboké tenory, nebo death-metalový chrapot. Ženské hlasy bývají vysoké a operní, ale někdy jsou zpívané v normální stálé tónině a jsou zkombinované s dozvukem efektů.kytary a basy jsou hlavní. Někdy více, někdy méně používají distorsion, stejně jako doom metal. Dále používají bicí (někdy synthetizátory);
Kapely: Nightwish, Tiamat, Theatre of Tragedy, Tristania, Within Templation, Lacuna Coil........

DEATH METAL

klikni pro další fotku
-je hudební styl vycházející z heavy metalu. První death metalové skupiny vznikaly v první polovině osmdesátých let ve Spojených státech.Death metal je velmi těžké přesně definovat, většina kapel hrající death metal je ovlivněna jinými styly nebo hrají přímo kombinaci několika stylů. Obecně je death metal styl velmi agresivní, rychlý a brutální. Dalším obecným znakem je typický řev zpěváka, nazývaný growling. Moderní death metal je také charakterizován technicky náročnými kytarami a komplikovanou rytmikou. Témat textů v death metalu je řada, nejčastěji to bývají brutalita, satanismus, politika nebo pocity beznaděje.
Kapely: Death, Cannibal Corpse, Hail Of Bullets, Kataklysm....

NU-METAL

klikni pro další fotku
-je hudební styl, který vznikl v polovině 90. let. Často se popisuje jako heavy metal s prvky rapu. Za zakladatele nu metalu jsou všeobecně považováni KoЯn, začali totiž jako první hrát s podladěnými sedmistrunnými kytarami, jako vzor následováni hordou dalších skupin. letech 1995 - 2000 zažívá nu metal obrovský boom, kdy se objevuje velké množství hudebních skupin hrajících tento žánr. Slovo "nu" by se mělo vyslovovat jako anglické slovo "new" a má mít i takový význam (česky tedy nový metal).
Kapely: Linkin Park, Korn, Limp Bizkit......

POWER METAL

klikni pro další fotku
- síla, která má proudit z tohoto stylu má být zastoupená zejména v textech, které popisují dávné časy, kdy největší zábavou bývaly různé bitvy, a byl to čas hrdinných bojovníků apod. Nejznámější kapelou, která přesně o tomto zpívá, je Manowar. Tato skupina je známá svými cover obaly na deskách, kde hlavním motivem je takovej svalouš, který je tvrdší než samo peklo. Je to trošku kýč, ale pro mnohé fanoušky je to modla.
Kapely: Manowar, Running Wild, Port Royal, Pile Of Skulls......

SPEED METAL

klikni pro další fotku
-Speed metal je volně definovaný podžánr heavy metalu, který se postupně objevil v polovině 70. let 20. století. Jde o přímého předchůdce thrash metalu. Patří k nejmelodičtějším metalovým stylům; jeho charakteristickým znakem je vysoký melodický mužský zpěv; struktura skladeb je podobná jako u tradičního heavy metalu, jsou zde však rychlejší tempa a rytmus - odtud název speed metal.
Kapely: X Japan, Running Wild, Helloween, Anthrax......

DOOM METAL

klikni pro další fotku
-Doom metal je odnož metalové hudby, která se jako její uznávaný podžánr obejvila v polovině 80. let; je typická pomalejšími rytmy a podladěnými kytarami.Skladby často obsahují i akustické nebo naopak rychlější pasáže, texty jsou většinou lyrické (ukázka viz níže), na rozdíl od původních doom metalových kapel. V dnešní podobě je doom velmi rozvětveným žánrem, v rámci metalu tím zřejmě nejrozvětvenějším.
Kapely: Katatonia, Saturnus, Black Sabbath, Paradise Lost. Anathema.........

FOLK METAL

klikni pro další fotku
-Folk metal je hudební styl kombinující metal s lidovou hudbou. Za zakladatele tohoto žánru jsou považováni Skyclad se svým debutem The Wayward Sons of Mother Earth. Pod tento styl spadají i směry jako pagan metal, troll (forest) metal, viking metal a celtic metal.V tomto stylu se kromě běžných metalových nástrojů jako jsou elektrická a basová kytara a bicích často používají i klávesy a netradiční nástroje, například Housle, dudy, flétna, brumle nebo trubka. Zpěvák často používá hlubší a hrubší hlas, může se uchýlit i ke řvaní či growlingu. V některých skupinách se mohou vyskytnou i ženské vokály.
Podžánry folk metalu se od sebe často odlišují pouze texty písní, které jsou pro každý z nich charakteristické. Obecně se však texty písní týkají přírody, návratu k rodné víře a opovrhování křesťanstvím, válčení nebo hodování.
Kapely: Korpiklaani, Trollech, Finntroll, In Extremo.........

PROGRESIVE METAL

klikni pro další fotku
-Převážne se jedná o skupiny, které se skládají ze známých hudebníků, kteří už mají za sebou úspešnou kariéru. No a hrají takový mix všeho možného. Ovšem v žádném případě do onoho mixu nepatří ty tvrdé styly. Prostě pohodovka. Na hranici s rockem.ěkteří progmetaloví interpreti jsou ovlivněni jazz fusion a klasikou. Stejně jako progrockové songy, jsou progmetalové většinou delší něž standardní metalové skladby a obvykle jsou vydávány na konceptuálních albech. Z tohoto důvodů jsou progressive metalové skladby zřídkakdy slyšet mainstreamových radiích a video programech.
Kapely: Dream Theater, Dreamspace, Tool, Symphony X.....

INDUSTRIAL METAL

klikni pro další fotku
-Industrial metal je hudební styl metalu, který se projevuje neuhlazeným zvukem kytar, bicích souprav a vlastně celým svým projevem, který skoro až zaniká díky pro tento styl typickými plochami hluku.Takový technický, kovový a zběsilý metal. Příkladem muže být Fear Factory či Strapping Young Lad. Obě kapely se vyznačují zběsilým tempem. Strapping je o něco zběsilejší než Fear Factory. Na albu Demanufacture od FF je právě slyšet to kovové znění. Aspoň já mám z toho pocit, jako by hráli ve fabrice.
Kapely: Fear Factory, Marilyn Manson, Rob Zombie......

GRINDCORE

klikni pro další fotku
-Grindcore zkráceně Grind je agresivní hudební styl charakterizovaný silně zkreslenými, podladěnými kytarami ovlivněnými crust-punkovými riffy a hardcore-punkovým a trash-metalovým rychlým bubnováním. Grindové skladby jsou jen zřídka kdy, delší než dvě minuty a často jen několik sekund dlouhé. Vokály obsahují klasický growling nebo vysoké ječáky, stejné, jako jsou v black metalu nebo hardcore punku. Texty kapel se věnují socialním a politickým problémům, právům zvířat, ekologii, občas mají, ale i hororová témata či satirická.
Kapely: Cripple Bastards, Brutal Truth......
ATMOSPHERIC METAL
klikni pro další fotku
- tento styl je něco na způsob gothic metalu, ale mnohem, mnohem měkkčí. Příkladem může být Tiamat posledních 4 let. V hudbě se vyskytují různé doplňky na způsob šumícího morě, zvuky lesa apod. Do tohoto žánru lze zařadit i The Gathering s albem "How To Measure A Planet", kde je slyšet vysílání z vesmírné stanice. Takže je to spíš na odlehčení. Žádný nářez se nekoná. Čistý atmospheric metal je vesměs nudný styl.
Kapely: The Gathering, Tiamat.....

GLAM METAL

klikni pro další fotku
Glam metal je podžánr heavy metalu který se objevil na přelomu 70. a 80. let. Často je také uváděn jako Hair metal. Vyznačuje se hedonistickými texty, které se zaměřují na sex, alkohol a drogy. V hudbě se většinou jako kytarový efekt používá distortion, rychlá sóla, tvrdé údery bicích a jako doplněk baskytara. Také obsahuje prvky klasického (často zjemněného) heavy metalu. Styl oblékání má napodobovat prostitutky
Kapely: W.A.S.P, Poison, Twisted Sister.....
 


Anketa

Jaký styl metalu máte nejhraději?

Gothic metal 44.4% (8)
Heavy metal 11.1% (2)
Thrash metal 11.1% (2)
Black metal 5.6% (1)
Death metal 5.6% (1)
Jiné 22.2% (4)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama